Четвер, 28.09.2023, 13:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Борисковичівська гімназія Мар'янівська селищна рада
Луцького району Волинської області

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Інформація » Інформація для учнів та батьків

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти
15.04.2019, 01:38

 ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

2.Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, тютюнові вироби, наркотики й інші одурманюючі засоби, а також токсичні речовини й пігулки.

3.Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

4.Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

5.У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску занять більше трьох днів учень зобов'язаний надати довідку з медичного закладу.

6.Учень школи повинен виявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

7.Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

8.Учні бережуть майно школи, дбайливо ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти й порядку на території школи.

9.До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі нанесення шкоди чужому майну, батьки учнів, які її заподіяли, несуть матеріальну відповідальність.

10.Учням, які знайшли втрачені або забуті речі, належить здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

11.Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.

12.Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.

13.Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

14.На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.

15.Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.

16. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників школи. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

1. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.Коли вчитель входить у клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.

3.Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому й відволікати інших товаришів від занять розмовами, й іншими справами, що не стосуються уроку.

4. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці. 5.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу вчителя.

6.Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.

7.Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.

8.Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

9.На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

10.На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.

11.Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

12.Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

13.Учні зобов’язані знати й дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

1. Під час перерви учень зобов'язаний: - підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці; - вийти з класу, якщо попросить учитель; - слухати чергового вчителя по поверху; - при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу; - учням забороняється входити до вчительської без дозволу; - забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити за власним розсудом, але не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки (горище, підвал, аварійні виходи).

4.Під час перерв учням категорично забороняється залишати територію школи з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

5. Під час перерв забороняється бігати по школі, східцями, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями й іншими предметами, застосовувати фізичну силу. 7. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

8. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

1.Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися гідно.

2.Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3.Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

4.Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

5.Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.

6.Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

7.Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

8.Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

9.Забороняється виносити їжу з їдальні.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

1.У школу учні повинні приходити в шкільному одязі.

2.Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття. 3.Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

4.Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5.На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ

1.Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

2.Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

3.Черговий клас по школі має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.

4.Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих правил. ГОЛОВНЕ:

1. Намагайтесь жити так, щоб людям поруч з Вами було добре.

2. Перш ніж звернутись до людини, посміхніться їй: адже добрі стосунки починаються з посмішки.

3. Навчиться радіти не лише своїм успіхам, але й успіхам однокласників та друзів.

4. Ніколи нікому не заздріть та не зраджуйте: це відштовхує людей і руйнує їх стосунки.

5. Намагайтесь прийти на допомогу людині, не чекайте, поки тебе про це попросять.

6. Якщо Вам буде погано, не поспішайте звинувачувати у цьому інших, вчіться терпіти неприємності: погане швидко проходить.  

Категорія: Інформація для учнів та батьків | Додав: admin
Переглядів: 372 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук