ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
Закон України "Про внесеннязмін до деякихзаконодавчихактівУкраїнищодопротидіїбулінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19
Процедура подання (з дотриманнямконфіденційності) заяви про випадкибулінгу (цькування)
1. Усіздобувачіосвіти, педагогічніпрацівники закладу, батьки та іншіучасникиосвітньогопроцесуповинніобов’язковоповідомити директора навчального закладу про випадкибулінгу (цькування), учасникамиабосвідкамиякого вони стали, абопідозрюють про йоговчинення по відношенню до іншихосіб за зовнішнімиознаками, або про якіотрималидостовірнуінформаціювідіншихосіб.
2. На ім’я директора закладу пишетьсязаява (конфіденційністьгарантується) про випадокбоулінгу (цькування).
3. Директор закладу видає наказ про проведеннярозслідування та створеннякомісії з розглядувипадкубулінгу (цькування), скликаєїїзасідання.
4. До складу такоїкомісіївходятьпедагогічніпрацівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівникнавчального закладу та іншізацікавлені особи.
5. Рішеннякомісіїреєструються в окремомужурналі, зберігаються в паперовомувигляді з оригіналамипідписівусіхчленівкомісії.
Порядок реагування на доведенівипадкибулінгу (цькування) та відповідальністьосіб, причетних до булінгу
- Директор закладу маєрозглянутизвернення у встановленому порядку.
- Директор закладу створюєкомісію з розглядувипадківбулінгу, яка з’ясовуєобставинибулінгу.
- Якщокомісіявизнала, щоцебувбулінг, а не одноразовийконфлікт, то директор ліцеюповідомляєуповноваженіпідрозділиорганівНаціональноїполіціїУкраїни та Службу у справах дітей.
- Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несутьвідповідальністьвідповідно до частинидругоїстатті 13 (вчиненняправопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративніправопорушення.
|